دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • اخبار دسته بندی شده
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • انتصابات
  • پایگاه فرهنگسازی سلامتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما 02186701
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی


تاریخچه
درباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکی
آدرس


اهم دستاوردهای مرکز تحقیقات گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی ایران

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۵/۲۲ | 
اهم دستاوردهای مرکز تحقیقات گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی ایران
 روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران: مرکز تحقیقات بیماریهای گوارش و کبد از جمله مراکز تحقیقاتی پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی ایران می باشد که در محل بیمارستان آموزشی، درمانی فیروزگر و به منظور گسترش پژوهش وارائه راه حل در امور بهداشتی، درمانی و تحقیقاتی تاسیس گردیده است. موافقت اصولی این مرکز درسال 85 توسط شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی و موافقت قطعی مرکز درسال  92 صادر شده است.
این مرکز در طی سالیان متمادی با درنظر گرفتن اساسنامه خود تلاش روزافزونی به منظور ارتقاء سطح و جایگاه پژوهش‌ها علوم بالینی، علوم پایه و ملکولی با درنظر گرفتن حیطه نگرش خود بر بیماری‌های گوارش و کبد، انجام داده است.
ارتباطات علمی و بین‌المللی متعدد، اجرای پروژه‌های تحقیقاتی با اهمیت، تربیت نیروی متخصص پژوهش محور، بکارگیری از نیروهای پژوهش‌گر و محقق جوان و تأسیس آزمایشگاه‌های تخصصی و منحصر به فرد برای تحقیقات پایه، از جمله دستاوردهای این مرکز در طی دهه گذشته بوده است. در همین راستا برنامه‌های تحقیقاتی و پژوهشی مرکز تحقیقات به گونه‌ای بوده است که در چهار حوزه آموزش، پژوهش، درمان و انتشارات در حال فعالیت می باشد.
در حوزه آموزش :
  این مرکز به صورت هفتگی اقدام به برگزاری کلاسهای آموزشی برای اعضای هیات علمی، فراگیران رزیدنتی، کارورزان و کارآموزان و همچنین برگزاری کارگاههای دوره ای آموزشی می نماید.
در حوزه پژوهش:
پژوهش به عنوان   محور اصلی و از جمله دستاوردهای مرکز انجام تحقیقات تخصصی و مهم می باشد که به طور منظم و با الویت بندی هر ساله چندین طرح تحقیقاتی  در این حوزه انجام می شود و نتایج طرحها در واحد بیمارستانی مورد استفاده کاربردی قرار می گیرد.
در حوزه درمان :
 از جمله اهداف این حوزه آموزش بیماران، پرتال ثبت اطلاعات بیماران و تماس با کلینیک می باشد . همچنین در حوزه درمان ، آموزش های تخصصی و فوق تخصصی ویژه پزشکان و همچنین پرتال ثبت اطلاعات Patient Registryبا تفکیک پرسشنامه های تخصصی انجام می شود. با توجه به واقع شدن مرکز تحقیقات بیماریهای گوارش و کبد در بیمارستان فیروزگر، این مرکز قادر  به ارائه خدمات درمانی در  کلینیک فوق تخصصی اندوسونوگرافی، درمانگاه بیمارستان فیروزگر و کلینیک درمانی کبد چرب شهرستان آمل می باشد.
در حوزه انتشارات :
یکی دیگر از اهداف اصلی مرکز ترویج نتایج تحقیقات از طریق انتشار مقالات و کتب مرتبط و تخصصی می باشد که هر ساله این مهم انجام می شود و در ارزیابی مراکز تحقیقات سال 1394 ، این مرکز موفق به انتشار 19 مقاله علمی و تخصصی گردیده، همچنین دارای 2 مقاله منتشر شده طی همکاریهای بین المللی در سال 2015 می باشد.
فعالیت های دیگر مرکز :
از جمله فعالیت های دیگر مرکز می توان به انجام مطالعه کوهورت بیماران مبتلا به NAFLD  و راه اندازی دپارتمان تشخیص مولکولی اشاره کرد :
مطالعه کوهورت بیماران مبتلا به NAFLD
که این مطالعه با همکاری یک تیم از محققین و پزشکان و با اهداف پژوهشی و درمانی و ارتقا سلامت مردم در منطقه آمل استان مازندران این پروژه در حال اجرا و پایش میباشد.
راه اندازی دپارتمان تشخیص مولکولی
گسترش دانش و فناوری در زمینه پزشکی مولکولی، مهندسی ژنتیک و DNA نوترکیب روز به روز حوزه های جدیدی را فراروی محققان قرار می دهد. در این میان ابزار و فناوری جدید شاه کلید گشایش روزنه های امید در حل مشکلات دنیای پزشکی امروز محسوب می شوند. فناوری های پزشکی مولکولی با رویکرد پایه و بالینی جایگاه ویژه ای درحوزه های تشخیصی و درمانی دارند. در این راستا آزمایشگاه مرکز تحقیقات گوارش و کبد مرکز آموزشی پژوهشی درمانی فیروزگر با در اختیار داشتن برترین و به روز ترین تجهیزات در زمینه تشخیص مولکولی آمادگی و  قابلیت انجام هرگونه طرح تحقیقاتی در این زمینه را  دارا می باشد.

 


کد امنیتی را در کادر بنویسید    
دفعات مشاهده: 901 بار   |   دفعات چاپ: 128 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر