دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • اخبار دسته بندی شده
  • گزارش تصویری
  • فیلم و صوت
  • درباره ما
  • انتصابات
  • پایگاه فرهنگسازی سلامتدرباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما 02186701
پست الکترونیکیiumspr@iums.ac.ir
آدرس: اتوبان شهید همت بین شیخ فضل ا.. نوری و شهید چمران دانشگاه علوم پزشکی ایران مرکز همایشهای رازی روابط عمومی


تاریخچه
درباره روابط عمومی
شماره های تماس با ما
پست الکترونیکی
آدرس


امضای تفاهمنامه همکاری مشترک بین معاونت های بهداشت و تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت / برنامه های تحقیقاتی و پژوهشی دو معاونت تقویت می شوند

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۵/۲۴ | 
امضای تفاهمنامه همکاری مشترک بین معاونت های بهداشت و تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت / برنامه های تحقیقاتی و پژوهشی دو معاونت تقویت می شوند
به گزارش وبدا، این تفاهمنامه در راستای تقویت برنامه های تحقیقاتی و پژوهشی دو معاونت بهداشت و تحقیقات و فناوری و در پی تشکیل کمیته مشترک تحقیقات کاربردی در سال 95 بین دو معاونت به امضا رسید.
دکتر سیاری معاون بهداشت در این مراسم گفت: معاونت بهداشت 15 برنامه و 10 پروژه کلان بهداشتی در طرح تحول بهداشت اجرا کرده است که دهمین پروژه «همکاری با مراکز تحقیقاتی در جهت اجرای پژوهش های کاربردی» در حوزه بهداشت است.

دکتر سیاری افزود: امیدواریم با انعقاد این تفاهمنامه این پروژه به نحو مطلوب اجرایی شده و باعث پیشرفت برنامه های پژوهشی حوزه بهداشت شود.
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت نیز با اشاره به اهمیت پژوهش در بخش بهداشت گفت: برنامه های کلان بهداشتی همچون برنامه ملی "ایراپن" را می توان در قالب تحقیقات کاربردی به نحو مطلوب تری انجام داد.

دکتر ملک زاده گفت: هم اکنون نیز 50 درصد برنامه های پژوهشی همچون "کوهورت ها" را کارکنان بخش بهداشت انجام می دهند.

رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت نیز در این مراسم با اشاره به تشکیل کمیته تحقیقات کاربردی در حوزه بهداشت که از سال 95 به ریاست دکتر ملک زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تشکیل شده است، گفت: این کمیته با اهداف مشخص برای پیشبرد برنامه های پژوهشی در حوزه بهداشت تشکیل شد.

دکتر تبریزی افزود: طی این مدت 10 منطقه آمایشی تعیین و کل مراکز تحقیقاتی بهداشتی در کشور مشخص شدند.

وی بیان کرد: برنامه های توانمندسازی برای تیم های آموزشی در کلان مناطق کشور بر اساس زیرساخت هایی که طی سه سال گذشته در حوزه بهداشت کشور به وجود آمده است، از برنامه های این کمیته بوده است.
وی گفت: این زیرساخت ها به ما کمک می کند که برنامه های پژوهشی خود را در قالب "کوهورت ها" و برنامه های دیگر تحقیقاتی انجام دهیم.
بر اساس این گزارش در مقدمه این تفاهمنامه آمده است: «با توجه به اهمیت برنامه مدیریت پژوهش های کاربردی حوزه با رویکرد تقویت تولید و بکارگیری شواهد علمی در برنامه ریزی ها و مدیریت نظام سلامت و در راستای پروژه پشتیبان همکاری با مراکز تحقیقات حوزه سلامت از برنامه های تحول بخش بهداشت به منظور گسترش همکاری های پژوهشی در نظام سلامت "برنامه تقویت و توسعه تحقیقات نظام سلامت Health System Research طی تفاهم نامه مشترک بین معاونت های بهداشت و تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی منعقد می گردد. با امضای این تفاهم نامه طرفین حد اعلای تلاش خود را در جهت توسعه تحقیقات نظام سلامت و ارتقای سلامت جامعه از طریق بهبود کیفیت خدمات بهداشتی مبذول می نمایند.»

 


کد امنیتی را در کادر بنویسید    
دفعات مشاهده: 1236 بار   |   دفعات چاپ: 223 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر